2020 MINI Challenge’da Goodyear Lastikleri Kullanılacak

2020 MINI Challenge’da Goodyear Lastikleri Kullanılacak 1

MINI Challenge’ta 2020 sezonu için Dunlop lastiklerinden Goodyear lastiklerine geçiş yapılacak. Aynı zamanda İngiliz Touring Araç Şampiyonası’nın tedarikçisi de Goodyear olacak. Seride daha önce kardeş marka Dunlop, 265bhp JCW alanında kullanılmıştı. Ancak Goodyear, üst düzey serilerde uluslararası yarış sahalarına döndüğünden; bu alandaki bağlantılarını güçlendirmek istiyor.    

Goodyear Eagle F1 Serilerde Boy Gösteriyor

Rakipler, Goodyear’ın Eagle F1 SuperSport slick lastik serisi içerisinden seçim yapacaklar. Böylece BTCC (İngiliz Touring Araç Şampiyonası) için yarışmaları durumunda kullanacakları lastiklerle deneyime sahip olmuş olacaklar. Goodyear Lastikleri’nin yöneticisi Mickey Butler: “BTCC için sıçrama tahtası olarak görülen MINI Challenge, son on yılda hem ölçek hem prestij olarak büyüdü. Goodyear’ın üst düzey motor sporlarına dönüşünün bir parçası olarak şampiyonalar için çalışmaya devam etmekten mutluyuz.”      

Goodyear Lastikleri Heyecanı Yükseltiyor

MINI Challenge’ın kurucusu Antony Williams: “2020’de Goodyear lastiklerini kullanacak diğer İngiliz şampiyonası olan İngiliz Touring Car Championship’in izlerini takip etmek harika. MINI Challenge olarak; touring araçlar için besleyici bir seri olarak kabul edilmekten gurur duyuyoruz ve diğer seriler gibi ultra yüksek performanslı lastiklere sahip olmak bu bağlantıyı güçlendirecektir. 2020 sezonu, MINI Challenge tarihindeki en heyecan verici sezonlardan biri olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir