Auto Express Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 İncelemesi

Auto Express Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 İncelemesi

Birleşik Krallık’ın en çok okunan otomobil dergisi AutoExpress 225/45R17 ebadındaki lastikleri test etti. Dergi, 2021 Yaz Lastiği Testi sonucunda test edilen ürünlerle ilgili değerlendirmelerini paylaştı. Goodyear Eagle F1 Asmetric 5, özellikle kuru zeminde yol tutuşu olmak üzere birçok alanda iyi sonuçlar elde etti.

Auto Express, eski test şampiyonları Goodyear Eagle F1 Asymetric 5 ve Continental PremiumContact 6 arasında seçim yapmanın zor olduğunu; aralarında çok az bir fark olduğunu söyledi. Dergi, bununla birlikte Goodyear yaz lastiği deseninin biraz daha dengeli bir performans sergilediğini belirtti.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 Yüksek Puanlar Elde Etti

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

Auto Express, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 inceleme yazısında “Yuvarlanma Direnci” haricindeki tüm kategorilerdeki performanstan övgüyle söz etti. Goodyear yaz lastiği deseninin direksiyon tepkisi konusunda Continental ile aynı hassasiyeti sağladığını söyledi.

Auto Express: “Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, ‘Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti’ kategorisinde; hassas direksiyon tepkisi, hızlanma sırasında yüksek yol tutuşu ve harika tur süresi ile en iyi performansı sergiledi. Frenleme kategorisinde kazananlar arasında bir metre uzaklık bulunan Goodyear yaz lastiği, en iyiye en yakın performansı sundu.”

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 Islak Zemin Performansı

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, kuru zeminde olduğu gibi ıslak zeminlerde de hızlı ve doğru direksiyon tepkileri sundu. Lastik, güçlü yol tutuşu ile virajlarda kaymadan hızlanmayı sağladı. Goodyear yaz lastiği, en yakın rakipleri derin suda kızaklama testlerinde zorlanırken; düz çizgide iyi performans sundu. Dönüşlerde suda kızaklama testinde ise en iyi performansı sergiledi.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 Yorum

Goodyear yaz lastiği hakkında hem Auto Express hem de internetten lastik satış platformu BlackCircles yorumda bulundu. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 kullananlar ünlü online lastik sitesinde deneyimlerini paylaşıyor. Blackcircles, lastiğin sitede 1.500’den fazla incelemede 4,6/5 genel müşteri puanı elde ettiğini; yol tutuşu, kuru ve ıslak zemin performansı ile övgü topladığını belirtiyor. Goodyear lastik test sonuçları hakkında Auto Express de genel bir değerlendirmede bulundu. Dergi, ürünün yakıt tüketimi konusunda diğer lastiklerden geride kalmasına rağmen ıslak ve kuru zeminde dengeli performans sunan iyi bir lastik olduğunu söylüyor.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 Test Sonuçları

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 test sonuçları aşağıdaki tabloda ayrıntılı bir şekilde yer alıyor. Performans yüzdesi, lastiğin kategoride birinci olan ürüne kıyasla performansını gösteriyor. Goodyear yaz lastiği test sonuçları, ürünün hem ıslak hem kuru zeminlerde yüksek performansını kanıtlıyor.

KategoriPerformans YüzdesiSıralama
Toplam Performans:%98.86.
Islak Zeminde Manevra Kabiliyeti:%98.104.
Islak Zeminde Fren Performansı:%89.604.
Islak Zeminde Viraj Performansı:%99.902.
Düz Yolda Suda Kızaklama Direnci:%96.805.
Dönüşlerde Suda Kızaklama Direnci:%1001.
Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti:%1001.
Kuru Zeminde Fren Performansı:%96.307.
Yuvarlanma Direnci (Düşükten Yükseğe):%65.709.
Araç İçi Gürültü (Düşükten Yükseğe):%98.809.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir