Bridgestone

Dünyanın dört bir yanında üretim ve pazarlaması yapılmakta olan Bridgestone, sahip bulunduğu 135 bin personeli ve 150 ülkedeki ofisleriyle bu piyasanın güçlü ve başarılı isimleri sıralamasında ilk sıralardaki yerini muhafaza etmektedir. Elbette bu günkü başarısına ulaşması bir tesadüf sonucu değildir. Bridgestone, yaptığı mantıklı yatırımlar, akıllı hamleler ve özverili çalışma düzeni ile bu başarıyı adalet ettiğini bütün dünyaya kanıtlamış bir firmadır. Bir çok sektörde hizmet vermekte olan başarılı şirketlerin yaptığının aksine Bridgestone, geçen yıllar boyunca üretim kalitesinde düşüş ve ya stabilite yakalamak yerine, her zaman daha da iyisini üretebilmek için aşırı mühim AR-GE yatırımları yapmaktadır.

Japonya’da 1930 yılında başlamakta olan Bridgestone lastiklerinin başarı dolu hikayesi, ilk imalathanelerinden çağımızda dünyaya dağılmış halde olan üretim tesislerine dek uzun bir yol kat etmiştir. Bridgestone’u bu kadar büyüten en önemli etken teknoloji ve sektörel AR-GE yatırımlarına verdiği önem ve gösterdiği özendir.

Oto lastik sektöründe bir çok firmada kullanılmakta olan bazı müşterek kalite kontrol sistemleri vardır ki bunların çoğu Bridgestone’un dünya teknolojilerine katkıları yardımıyla hazırlanmıştır. Bridgestone’u değişik kılan etkenlerin başında yaptığı yenilikçi yatırımların ve AR-GE çalışmalarının çok sayıda firmada olduğu benzeri yalnızca maliyetleri düşürerek daha aşırı para kazanmak değil, insan hayatına ve güvenliğin arttırılabilmesi amacıyla yapılır olmasıdır. Güvenlik kadar mühim olan bir öteki etkin ise, standart oto lastiklerde uygulanan maddelerin doğaya vermekte bulunduğu zararı en üye indirgeyebilmek ve tabiat dostu oto lastik modelleri üretebilmektir.

Dünyayı kasıp kavuran, heyecan ve adrenalin dolu yarış serisi olan Formula 1 yarışlarında 2000 yılından 2007 yılına kadar dünya şampiyonunun lastik tedarikçisi ünvanıyla bilinmekte olan Bridgestone, 2007 yılından 2011 yılına kadar FıA Formula 1 Dünya şampiyonaları boyunca yarışçıların tek lastik tedarikçisi olarak adını Formula 1 dünyasına altın harflerle yazdırmıştır. Kalitesi ile adını bütün dünyaya duyurmanın en mükemmel yolu olarak gördüğü Formula 1 yarışları boyunca edindiği bilgi ve verileri aşırı iyi bir değerlendirme ve analiz ekibinin çalışmalarının ardından AR-GE çalışmalarında değerlendiren Bridgestone, şimdilerde bu veriler aracılığıyla dünyanın en kaliteli ve dayanıklı, performans ve güvenliği bir arada sunabilen oto lastik üretimlerini gerçekleştirmektedir.

1989 yılında ülkemizin ekonomik gurur Sabancı Grubu ile oto lastik üretimine memleketimizde de başlayan Bridgestone, Lassa markalı oto lastiklerini 1997 yılına dek 196 bin metrekarelik bir tesiste üretim yaptıktan sonra yeni yatırımlar yaparak 260 bin metrekarelik aşırı ciddi bir üretim kapasitesine sahip olan yeni tesisinde üretime geçmiştir. ülkemizde BRiSA ismi ile bilinmekte olan Bridgestone ve Lassa işbirliği kapsamında imal edilen oto lastikler dünya standartlarındaki Bridgestone kalitesini ülkemizde de sunmaktadır.

Gerek istihdam imkanları, gerek alıcı memnuniyeti ve güvenliğine verdiği önemle Brisa bu gün dünya çapında satışa sunulur. toplam nitelik yönetimi sertifikaları ve başarı ödülleri ile kalitesini açıkça ortaya koyan Brisa ürünleri ile siz de güvenli bir yolculuk yapabilirsiniz.