Continental

Dünya çapında iş disiplini dendiğinde Almanya akla gelen ilk isimdir. Bu disiplin sayesinde üretim tesislerinde ve hizmet sektöründe başarısını aleni ortaya koyan Almanya, birçok ticari alanda başarıyı da yakalamıştır. Continental ise bu disiplinin üretim ve satış-uygulama alanlarında benimsenerek profesyonelliğin ve kalitenin dünya çapında yakalandığı lastik üretim markası şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzün en büyük otomobil üreticileri vasıtası ile da kabul gören bir konudur Continental lastiklerinin nitelik konusundaki başarısı. Bu üreticilerin birçoğu en gözde modellerinde araçlarının aerodinamiğine müsait şekilde varsayılan lastik tercihi şekilde Continental’i seçmektedir. yurdumuzda bilinçsizlikten dolayı yapılmakta olan bir yanlış bulunmaktadır ki bu da tam olarak varsayılan oto lastiklerinin uygun olması itibarı ile seçildiğinin düşünülmesidir. şimdilerde ayrı iki firmanın, aynı ebatlardaki lastiklerinde bile model ve özellik farklılıkları gözlemlenmektedir ki bu farklılıklar direk vasıtaların ağırlık ve alternatifleri ile alakalı konulardan etkilenmektedir. nedeniyse lastik seçimi hadi şu marka olsun diyerek yapılan bir seçim değil, araç üretilirken tabi tutulduğu testler sonucunda en fazla performansı verebilen markanın seçilmesiyle yapılıyor.

Continental lastkileri geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla beraber lastik fiyatları yurt ve şehir bazında değişiklik gösterebilmektedir. Mevsimlik lastikler olan kış lastikleri ve yaz lastiklerinin satış fiyatları, dört mevsim kullanıma olanak tanıyan ve daha çok aşırı Akdeniz ve Ege kıyılarındaki şehirlere hitap etmekte olan lastik tiplerinden daha uygundur.

üretim ağı boyunca çeşitli özelliklerle donatılmakta olan Continental lastikleri, dünya çapında başarıları ile ünlenmişlerdir. Continental Premium Contact serisinin yüksek performansında en büyük katkı payı araç hızlandıkça daralma ve yavaşladıkça genişleme niteliği göstererek manevra kabiliyeti artışı ve tepkime süresi kısalığı sağlama özelliklerine aittir. Continental lastik fiyatları hesaplı olmasına rağmen kimi zaman daha da ucuzunu ararsınız ki böyle durumlar ilk etapta aile ekonominiz için mantıklı görünse de uzun vadeli ve güvenliğin ön planda bulunduğu bir kazanç sürecini göz önünde bulundurduğunuz süre ne yazık ki göze alınmaması gereken bir risk olarak önünüze çıkmaktadır. Bu durumun en pratik örneği üretici kuruluşların aracınızın en fazla performansı ve en güvenli sürüşü sunabilmesi için Continental’i seçmiş olması zorunda sonraki beş yıllık süreçte anormal durumlar dışında lastiklerinizden yana herhangi bir sorun yaşanmayacağını belirtebiliyor olmalarıdır.