Dunlop

Dunlop lastik üretimleri hakkında dünya çapında birçok yeniliğe öncü olabilmiş, her türlü hava koşulunda ürünlerinin azami performansı verebilmesi üzerine önemli Ar-Ge yatırımları yapmakta olan bir lastik üreticisi şekilde karşımıza çıkmaktadır. Motor sporları konusunda dünya çapında düzenlenmekte olan aktivitelerde en mühim oyunculara ev sahipliği yapmakta olan Dunlop spor ekibi, firmanın markalaşması ve dünyaca tanınması meselesi için çok aşırı büyük bir role ve ciddiyete sahiptir.

Asimetrik sırt deseni tercihi ile farkını ortaya koyan Dunlop, bilhassa sıvı temaslı yüzeylerde sağladığı üstün yol tutuşu ve güvenlik imkânı ile fark yaratmaktadır. ayrıca kesintisiz orta dişlerinin sağladığı stabil, maksimum hassasiyetteki lastik tepkimesi sağlaması da sunduğu özellikler içinde önemli olanlardandır. Dunlop çeşitli yol tiplerinde başarılı olabildiğini kanıtlamış bir firmadır. öyle ki üretmekte olduğu oto lastik modelleri düz şekilde yollarda sunduğu manevra kabiliyetini ve performansı, virajlı yollarda da göstermeyi başarabilmektedir. Dunlop oto lastikleri öteki oto lastik firmalarının üretmekte bulunduğu aynı ebatlı lastiklere nazaran yüzde dört ila yüzde sekiz içinde daha geniş bir münasebet yüzeyine sahiptir ki bu sayede yol tutuşunun stabilitesini ve direksiyon hareketlerine verilen tepkilerin daha hızlı olmasını sağlamaktadırlar.

Hızlı manevraları kuvvetli ve güvenli bir şekilde yapabilmenizi veren, önceliği sürüş güvenliği olan Dunlop lastiklerini birçok kuruluş temel lastik seçimi olarak görülmekte. Dunlop Sp Sport 01 serisi ile üstün performans konusunda adını duyurmakla beraber güvenliğin de ön planda olması itibarı ile araçlarından yüksek hız bekleyen insanlar için bir öncelikli tercih durumuna gelmiştir. Dunlop Sp Sport Lm 703 ve Dunlop Sport Maxx serileri de bu alanda başarıyı yakalamanın yanı dizi, yenilikçi teknolojileri de barındırabiliyor olmaları itibarıyla hızlı araç kullanmayı seven kişilerin gözdeleri durumuna gelmişlerdir.

Bunun yanı sıra geniş yüzeyleri itibarıyla görsel anlamda da zevk toplamakta olan Dunlop oto lastikleri, birçok lüks araçta da güvenli, yüksek performanslı ve görsel başarıyı elde etmekte olan alternatifler şekilde tercih ediliyor. ülkemizde de birçok bayi ve satış ofisine sahip olan Dunlop, bilhassa Nissan bu gibi güçlü ve ağır araçlar üretmekte olan firmalar sebebi ile öncelikli seçim olarak karşımıza çıkmaktadır.