Fulda

Almanya’da 1900 yılında yeni bir atılım gerçekleşti ve Fulda Lastik şirketi kuruldu. Günümüze dek uzanan Fulda Lastik projesinde üretilen ürünlerde esas hedef güvenliğin ve maksimum performansın tüketiciye sunulabilmesiydi. Oto lastik sektöründe ciddiyeti temsil etmeye yetebilecek, başarı işareti anlamında değerlendirilebilecek kadar yüksek bir pazar payı olan  rakamına ulaşabilen Fulda bu payı özellikle kamyon ve zirai araçlar için üretmekte bulunduğu büyük oto lastiklere borçludur.

Güvenli bir sürüşün her şeyden daha ciddi olduğunu belirten şirket, üretim prensiplerini de bu düşüncesine göre biçimlendirmiştir. Gerek sürat limiti bulunmayan otobanlarda, gerek sert koşullarıyla arazi sürüşlerinde güvenliği sağlayabilmek için oto lastik üretimi yapmakta olan Fulda, performansa da güvenlik kadar önem vermektedir. Fulda yalnızca üretimiyle değil, müşteri memnuniyeti ve ihtiyaçlarına verdiği önemle de dünya çapında tanınmaktadır. 10 binlerce kişi üzerinde her sene yapılan Fulda lastik ihtiyaçları anketleri yardımıyla potansiyel alıcı kitlesinin beklenti ve ihtiyaçlarını inceleyen Fulda, Ar-Ge yatırımları ve yönetim ekibiyle üretimlerine bu sonuçlara göre cihet eda eğilimindedir.

müstakil kuruluşlarca yapılmakta olan öteki anketlerde ise Fulda lastik üretimi yapan kuruluşlar arasında alıcı beklentileri ve düşüncelerine en iyi önem veren, teknolojiyi değerlendirmeyi ve bu olup bitenleri kendi üretim bandına yansıtmayı başarabilen şirketler listesinde ilklere oynamaktadır.

Fulda lastik fiyatlarının uygun olmaları, müşteri güvenliği ve memnuniyetini performansla birleştirebilen alternatifler olmaları bunun gibi özellikleriyle ön plana çıkmakta olan ve talep gören bir şirket şekilde karşımıza çıkmaktadır. özellikle orta ekonomik düzeydeki kişiler için geniş olmayan maddi imkanların ihtiyaçlar doğrultusunda mantıklı bir şekilde değerlendirilmesi söz konusu olduğunda öncelikli seçenekler içinde yer almayı başaran Fulda, memleketimizde de en iyi tercih edilen alternatifler listesinde yer alıyor. özellikle araçları ile seyahat etmeyi seven insanların güvenlik ve performansı ön plana çıkartan yapısı itibarıyla tercih etmekte olduğu Fulda lastikleri, kaliteli ürünlerin de ucuz fiyatlarla satın alınabileceği meselesi için son derece başarılı bir örnektir.