Goodyear 2020’de Motor Sporlarına Hızlı Bir Giriş Yapıyor

Goodyear 2020’de Motor Sporlarına Hızlı Bir Giriş Yapıyor 1

Goodyear, 2020’de Alman motor sporları alanına giriş yapıyor. Tecrübeli lastik üreticisi, gelecek sezonda uzun ve başarılı yarış geçmişinin üzerine yeni başarılar inşa edecek. Goodyear, Nürburgring-Nordschleife’de; VLN Endurance Championship ve 24H Yarış serilerinde çok sayıda takıma sahip olacak. Tecrübeli markanın yarış lastikleri, aynı zamanda DMV GT, Touring Car Cup (DMV GTC) ve  DMV National Endurance Series 500 (DMV NES 500) yarış serilerinde de kullanılacak.

Goodyear Çeşitli Ortaklıklara İmza Attı

Bu karar ile Goodyear, motor sporları ve ultra ultra yüksek performans (UUHP) alanlarında markasını güçlendirmeyi amaçlıyor. Goodyear, 2019 yılında hem Eagle F1 SuperSport lastiklerini tanıtarak hem Avrupa ve uluslararası spor otomobil yarışlarına başarılı bir dönüş yaptığını açıklayarak segmente geri döndüğünü ilan etmiş oldu. Goodyear, bunun yanı sıra; Avrupa’da Le Mans Serisi (ELMS) ve İngiltere’de British Touring Car Championship (BTCC) ile ortaklık sağlayarak alandaki konumunu daha da güçlendirdi.

Goodyear Le Mans için Yeni Lastik Serisi Geliştirdi

Motorsporları alanında EMEA Bölgesi Direktörü Alexander Kühn: “Goodyear Almanya’ya girdiğinde GT’ye ve araba yarışlarına yoğunlaşacak. Efsanevi Nordschleife’de lastik üreticileri ve takımlar arasında yaşanacak heyecan verici rekabeti dört gözle bekliyoruz. Goodyear, Lüksemburg’daki Hanau ve Colmar-Berg inovasyon merkezlerinde Le Mans için yeni bir lastik serisini başarıyla geliştirdi. Gelecek yıl, Alman ve Avrupa motor sporları için lastik serimizi yeni ürünlerle genişleteceğiz.”

Goodyear Aşılamamış Formula 1 Rekoruna Sahip

Aynı zamanda, BMW M240i Racing Cup katılımcıları ve TCR sınıfının katılımcıları Green Hell’de sadece Goodyear lastiklerini kullanacak. Dahası, iki yarış serisi DMV GTC ve DMV NES 500’in touring araçları ve GT araçları yalnızca Goodyear yarış lastikleriyle donatılacak. Goodyear’ın motor sporları alanında başarılı bir geçmişi var. 24 Saat Le Mans Yarış Serisi’nde 14 galibiyete ek olarak; Goodyear, 368 (aşılamamış bir rekor) Formula 1 Grand Prix yarışını kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir