Goodyear Citroën’in 100. Yılına Özel Lastik Üretti

Goodyear Citroën’in 100. Yılına Özel Lastik Üretti 1

Citroën, 100. yılına özel olarak; otonom ve bağlantılı elektrikli aracı Citroën 19_19 Concept’i geliştirdi. Citroën 19_19 Concept, dikkat çekici ve kendine özgü bir tasarıma sahip. Citroën’in çarpıcı tasarımına ekstra büyük ebatları ve özel dizaynıyla Goodyear C100 konsept lastikleri eşlik ediyor. Goodyear’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde orijinal ekipman lastikleri genel müdürü Nick Harley, lastiğin Citroën 19_19 Concept için özel olarak geliştirildiğini söyledi. Goodyear C100 konsept lastiği, elektrikli ve otonom araçların ihtiyacını karşılamak ve kullanıcılara konfor sağlamak için tasarlandı. Citroën’in ilk günden bu yana farkını ortaya koymuş bir marka olduğunu vurgulayan Harley, 100. yılında Citroën ile yenilikçi bir konsept için bir araya gelmekten gurur duyduğunu söyledi.    

1 Metrelik Çapıyla Sıradışı Tasarım: Goodyear C100

Goodyear’ın özel tasarım lastiği, normal lastiklere göre sıradışı özellikler sunuyor. Bir lastiğin ortalama jant çapı 60 cm iken; Goodyear C100, 1 metrelik çapa sahip! Lastik çapının büyük olması, aracın konfor ve performansını büyük ölçüde yükseltiyor. Citroën 19_19 Concept için özel olarak geliştirilen lastik, düşük yuvarlanma direncine ve ıslak zeminlerde yüksek performansa sahip. Lastik, aracın yakıt tüketimini azaltırken; performansını üst seviyeye taşıyor.  

Goodyear Kuru ve Islak Zeminlerde Yüksek Performans Sağlıyor

Goodyear C100 konsept lastiğin özel desen tasarımı, sürücülere güvenli sürüş ve konfor sağlıyor. Lastiğin sırtında; normal bir lastiğe göre 100’den fazla sırt bloğu yer alıyor. Lastik, bu sayede; daha gürültüsüz bir sürüş sağlıyor. C100’ün doğal süngerlerden ilham alınarak tasarlanan kanalları, hem kuru hem ıslak zeminlere mükemmel uyum sağlıyor. Goodyear’ın konsept lastiği, bu sayede hem ıslak hem kuru zeminlerde yüksek yol tutuş ve fren performansına sahip.

Goodyear Akıllı Lastik Teknolojilerini Kullanıyor

Goodyear C100, aynı zamanda akıllı lastik özelliklerini de taşıyor. C100, özel teknolojisi ile; yol yüzeyini ve hava koşullarını analiz ederek; Citroën 19_19 Concept’in otonom kontrol sistemine iletiyor. Goodyear C100, aynı zamanda lastik diş derinliğini ölçerek; lastik değişim zamanının geldiğini belirtiyor. Goodyear, bu akıllı teknolojileri seri üretim lastiklerinde de kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir