Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 Elektrikli Otomobiller için Seçiliyor

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 Elektrikli Otomobiller için Seçiliyor 1

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, elektrikli otomobil üreticileri tarafından orijinal ekipman olarak tercih edilen başlıca yaz lastikleri arasında yer alıyor. Goodyear yaz lastiği, aynı zamanda benzinli araçlar için de tercih ediliyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen elektrikli otomobil performans istatistikleri, elektrifikasyonun yalnızca emisyonları ortadan kaldırmakla kalmayıp aynı zamanda hızlanma ve anlık performans açısından çıtayı da yükselttiğini vurguluyor. Audi ve Porsche gibi üreticilerin elektrikli sedan modelleri, birçok geleneksel süper arabadan 96 km / s daha hızlı. Goodyear, bunun lastik tasarımı ve geliştirme süreci için heyecan verici yeni zorluklar getirdiğini söylüyor. Lastik devi, ileri teknolojilerden yararlanarak bu zorlukların üstesinden gelmeyi başarıyor.

Audi e-tron GT Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5’i Kullanıyor

Goodyear’a göre elektrikli otomobil modellerinin muazzam torkundan yararanarak lüks segmentin gerektirdiği konfor, dayanıklılık ve düşük yuvarlanma direnci sağlayan lastikler geliştirmek gerekiyor. Goodyear’ın bu konudaki yoğun çalışmalarının meyveleri, Audi e-tron GT’ye tedarik edilen Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 gibi orijinal ekipman lastiklerinde görülebiliyor. Ultra yüksek performans Goodyear yaz lastiği, yenilikçi teknolojileri ile üstün performans özelliklerinin yanında elektrikli araçların ek gereksinimlerini de karşılayabiliyor.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 Araç Üreticilerinin Favorisi

E-tron GT’nin RS versiyonu gibi dört kapılı elektrikli otomobil modelleri, yolcuları 3,3 saniye kadar kısa bir sürede 0-100 km / s hıza çıkarıp 600 hp’den fazla güç üretebiliyor. Bu hızlanma seviyesi, buna uygun bir performans lastiği gerektiriyor. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, elektrikli sedanlar için orijinal ekipman olarak seçilmeye başlanmadan önce de ultra yüksek performans lastiği kategorisinde üreticilerin favorisiydi. Goodyear, elektro-özel gereksinimlerini karşılamak amacıyla lastiklerinin performans, manevra kabiliyeti, konfor ve uzun menzil kabiliyetlerini en üst düzeye çıkaran teknolojilere odaklanıyor. Goodyear yaz lastiği, güvenlik ve tasarrufu aynı anda sağlayabiliyor.

Goodyear Yaz Lastiği Performansı Optimize Ediyor

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, otomobil üreticileri için 17 ila 21 inçlik ebatlarda geliştirdi. Bu ebatların yarısı, uzun menzilli çok yönlülük ihtiyacını destekleyen şekilde “A” sınıfı yuvarlanma direnci değerlerine sahip. Goodyear ayrıca stepne veya lastik tamir takımlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırmak isteyen üreticiler için RunOnFlat teknolojisini de bir seçenek olarak sunuyor. Bu, elektrikli otomobil modelleri için bataryaya daha fazla alan ayrılabileceği ve böylece menzil ve gücün artırabileceği anlamına geliyor. Bu, yüksek performanslı Goodyear yaz lastiği, Audi e-tron GT quattro ve RS e-tron GT için seçildiğinde sırt esneklik seviyesi değiştirilerek performansı optimize edildi. Bu da daha hassas direksiyon ve daha yüksek yol tutuş seviyeleri ile sonuçlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir