Goodyear EfficientGrip Performance 2 Toyota Yaris Cross için Seçildi

Goodyear EfficientGrip Performance 2 Toyota Yaris Cross için Seçildi 1

215 / 50R18 Goodyear EfficientGrip Performance 2 lastikler, Toyota Yaris’in SUV versiyonu için sunuluyor. Popüler süper mini araç, küçük SUV’lere olan pazar talebini karşılamak için büyüdü. Toyota Yaris’in yeni ve daha büyük bir versiyonu olan Toyota Yaris Cross, özellikle Avrupa pazarı için tasarladı ve orijinal ekipman olarak Goodyear yaz lastiği seçildi.

Goodyear EfficientGrip Performance 2 Toyota için Optimize Edildi

Toyota, yüzde sekizden fazla B-SUV segment payı elde etmek için Fransa’daki fabrikasında yılda 150.000’den fazla Yaris Cross üretmeyi hedefliyor. Toyota Yaris Cross, firmanın hibrit teknolojisi mirasını, küçük otomobil tasarımını ve SUV mühendisliğini bir araya getiriyor. Aynı zamanda Toyota’nın Yaris hatchback için kullandığı aynı GA-B kompakt otomobil platformunu kullanıyor. Goodyear EfficientGrip Performance 2 ise Toyota’nın ve müşterilerinin özel ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde optimize edildi.

Goodyear EfficientGrip Performance 2 Performans ve Verimlilik Sağlıyor

Goodyear Efficient Performance 2, hâlihazırda yüksek kilometre ömrü ile ıslak ve kuru zeminde yüksek performansı ile öne çıkıyor. Goodyear yaz lastiği, Toyota Yaris Cross projesinde yer alan lastik devi tarafından aynı zamanda daha konforlu hâle getirildi. Goodyear, ortaklık kapsamında sürüş kalitesinin arttırılması ve gürültü seviyesinin azaltılması üzerinde çalıştı.

Goodyear: “Yüksek yol tutuş seviyeleri, çok yönlü verimliliği ve konforu, Goodyear EfficientGrip Performance 2 yaz lastiğinin Yaris Cross gibi hibrit bir SUV’nin ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşıladığı anlamına geliyor. Sürücüler, kendilerine iyi yakıt verimliliği ve düşük CO2 emisyonu sağlayan yüksek performanslı bir lastik talep ediyor.”

Goodyear Yaz Lastiği Kilometre Ömrü ile de Öne Çıkıyor

Goodyear EMEA OE genel müdürü Hans Vrijsen: “Toyota Yaris Cross, sürücülere bir SUV’nin avantajlarını şehir içi sürüşe uygun kompakt bir pakette sunmayı amaçlıyor. Benzer şekilde Goodyear EfficientGrip Performance 2 de yüksek performans seviyesini korurken lastiklerinden mümkün olan en yüksek kilometreyi elde etmek isteyen sürücüler için tavizsiz bir çözüm sunuyor. Yüksek performans Goodyear yaz lastiği, bu kombinasyon ile Toyota Yaris Cross için çok uygun hale geliyor. Bu yeni otomobil için orijinal ekipman tedarikçisi olarak seçilmekten heyecan duyuyoruz. Goodyear EfficientGrip Performance 2 lastiğimizin Avrupa’daki tüketiciler tarafından mükemmel bir eşleşme olarak görüleceğinden eminiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir