Goodyear Hakkında

Goodyear Hakkında 1

goodyear_zeplinGünümüzde hemen hemen her trafiğe katılmakta olan insan Goodyear firmasını tanımakta ve bilmektedir. Dünyanın oto lastik üretim devleri arasında yer alan Goodyear, markalaşma ve bilinirlik oranı konusunda dünyanın en başarılı firmaları listesinin ilk sıralarında özel bir yere sahiptir. Goodyear, güncel teknolojilerle yakından ilgilenmesi sayesinde, “mükemmel” olarak tanımlanabilecek oto lastikler üretmek amacıyla kendisini sürekli geliştirmektedir. Günümüzde bir çok oto lastik kategorisinde dünya çapındaki öncü firma olmayı başarmış olmasında elbette çeşitli dallarda kaliteli ürünler üretmesinin payı büyüktür.

Can güvenliğini birinci önceliği olarak tutan Goodyear, ikinci planda performans kadar önem verdiği sessiz, huzurlu ve konforlu bir sürüş imkanını da sizlere sunmak amacıyla çeşitli Ar-Ge çalışmaları yapmakta ve dünya oto lastik sektörüne ciddi katkılarda bulunmaktadır.

Goodyear lastik modelleri kapsamlı hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak oto lastiklerin üretimlerini gerçekleştirirken, kuru ve ıslak zeminlerde performans verebilme özelliğini de görmezden gelmemektedir. Fren mesafesinin kısalığı, kavrama düzeyi yüksekliği ve yüksek direksiyon hakimiyeti gibi özellikleri ile gönülleri fethetmektedir.

Güncel teknolojilerin izin verdiği ölçütlerde minimuma indirilmiş karbondiyoksit salınımı ile doğaya verdiği önemi de açıkça ortaya koymakta olan Goodyear lastikleri aynı zamanda yakıt tüketimini de azaltmaktadır ki dünya çevre örgütlerince sevilen bir firma olma özelliğinin kaynağı da bu iki ana etkendir.

Birçok üretici firmada öncelikli tercihler arasında yer alan Goodyear, lastik sektöründe öncü bir isim olarak gerek ana ürünlerinde, gerek alt markalarının üretmekte olduğu ürünlerde sunmakta olduğu kaliteli hizmet şartları ve garanti koşulları ile tüketicilerin gönlünü fethetmektedir.

4×4 cipler, Off-Road araçlar, Suv tipi araçlar ve lüks araçlar için üretimleri ağırlıkta olan Goodyear, bu araç tiplerinde konforlu, yüksek performanslı ve güvenli bir sürüş sunabildiği için tercih edilmektedir.

Goodyear’ı farklı ve ünlü kılan en önemli etkenler arasında ROF olarak kısaltılan Run On Flat lastikleri de yer almaktadır. Halk arasında patlasa da giden olarak tabir edilen bu oto lastik modelleri, özellikle makam araçları ve VIP taşımacılık yapan firma araçlarında tercih edilmektedir.

Ayrıca sektörde ciddi başarılar yakalamakta olduğu Goodyear Attention, Goodyear Eagle, Goodyear Duragrip, Goodyear Wrangler gibi modelleri de son derece kaliteli ve güçlü çözümlerle tüketicilerin gönlünü fethetmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir