Goodyear Otobüs Lastikleri Kategorisinde Sürdürülebilirlik Ödülü Kazandı

Goodyear Otobüs Lastikleri Kategorisinde Sürdürülebilirlik Ödülü Kazandı 1

Otomatik bir lastik analiz ve kontrol sistemi olan Goodyear Drive-Over-Reader, “Lastik ve Lastik Yönetimi” kategorisinde Uluslararası Otobüs Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde birincilik kazandı.  Ödül kapsamında küresel sürdürülebilirliğe meydan okuyan yenilikçi şirketler ve ürünler onurlandırılıyor. Goodyear Proactive Solutions Avrupa Ortadoğu ve Afrika bölgesinin pazarlama uzmanı olan Thomas Sauer, 18 Mart 2019’da Berlin’deki ödül töreninde Goodyear için ödülü teslim aldı. 

Goodyear Proactive Solutions’ın Avrupa Afrika ve Ortadoğu bölgesi yönetim müdürü Andre Weisz: “Ekibimiz bu prestijli ödülü aldığı için çok gururlu. Bu ödül, Goodyear’ın otobüs lastikleri ve filo yönetimi için sunduğu katma değerli dijital çözüm paketiyle beraber tamamen güvenilir lastik serilerinin başarısını ve firmanın teknoloji liderliğini ispatlıyor.” 

Goodyear Drive-Over-Reader Teknolojisi

Goodyear’ın zemine monte edilen Drive-Over-Reader sensorü lastik ölçümü ve analizini gerçekleştirip saniyeler içinde şişirme, diş derinliği, dingil ağırlığı ve toplam ağırlık bilgisini içeren verileri gösteriyor.   

Bu teknoloji sayesinde, otobüs lastikleri hızla analiz edilerek, gerçek zamanlı lastik verileri elde ediliyor ve filo yöneticisine, servis teknisyenine ve sürücüye otomatik uyarılar gönderiliyor. Bu veri lastiğin proaktif olarak izlenmesini sağlayarak filonun verimliliğini arttırır.  

Filo operatörlerinin çalışma verimliliğini en üst seviyeye çıkarmasını sağlarken araç kullanımda değilken araç bakımını tahmin eder ve uzun süreli bir lastik değiştirme planı sunar. Teknoloji potansiyel lastik sorunlarını erkenden tespit etmeye yardımcı olurken lastik ve filo performansını arttırarak kullanım ömrünü uzatır. 

André Weisz teknolojiyi şöyle açıklıyor: Goodyear Drive-Over-Reader teknolojisi toplu taşımacılık şirketleri için idealdir. Bir otobüs depoya her girdiğinde sensorün üzerinden geçecek olan sistem, lastikle ilgili sorunları oluşmadan belirleyip çözüm sunar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir