Goodyear Otonom Araçlara Lastik Sunuyor

Goodyear Otonom Araçlara Lastik Sunuyor 1

Goodyear’ın inovasyon teknolojileri direktörü Chris Queen, Olli otonom yolcu servislerini lastiklerle donatmak için Local Motors ile olan işbirliğini anlattı. Peki Goodyear, neden Local Motors ile ortak olmayı seçti? Local Motors, operasyonda 4.seviye otonom servislere sahip olan ilk şirketlerden biri. Bu, yeni 3 boyutlu üretim yaklaşımına ek olarak, Local Motors’u gelecekte birlikte çözümler öğrenmek ve inşa etmek için kilit bir şirket haline getiriyor. 

Goodyear Mobilitenin Ön Safında Bulunuyor

Queen:“Yeni mobilite ekosisteminin ön saflarında yer alan bölgelerle bağlantı kuruyoruz. ABD’de, örneğin, Michigan’daki Detroit ve Ann Arbor, yeni mobilite çözümlerine yatırım yapıyor ve Akron genel merkezimiz için nispeten yerel bir noktada. Bunun bir parçası olmak için çalışıyor ve işbirliği yapıyoruz.”

Goodyear Sensör ve Algoritma Teknolojisi Sağlıyor

Queen:“Olli’de kullanılan birincil lastikler, mevcut güçlü ürün gamımızdan gelen Assurance MaxLife olacak. Bu lastiklerde kullanılan teknolojiler, herhangi bir lastiğe eklenebilir. İlk olarak; Olli, filo uygulamalarımızda da düşük basıncı ve lastik patlamalarını tespit etmek için kullandığımız “Proaktif Çözümler”e sahip olacak. Sensörler ve algoritmalar yardımıyla bunlar tespit edilebilecek. Teknoloji, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sunduğumuz lastik teknolojisinin bir bölümünü içeriyor.”

Goodyear “Kusursuz” Sürücü ile Lastik Performansını İnceleniyor

Peki, bu işbirliği Goodyear’a nasıl bir katkı sağlıyor? Veri toplama, Goodyear’ın filo bakım ve operasyon işlemlerini optimize etmesine yardımcı oluyor. Filo operasyonlarını desteklemenin yanı sıra, Goodyear, bir “mükemmel” sürücünün lastik performansı üzerinde nasıl bir etkisi olabileceğini görüyor.Sensörlerin ömrü boyunca lastikle birlikte durmaları amaçlanıyor ve bakım gerektirmiyor. İmalat işlemi tamamlandıktan sonra sensör lastiğin iç astarına bağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir