Goodyear Raben Lastikleri’ni Satın Aldı

Goodyear, Raben lastiklerini satın aldı.

Dev lastik ve kauçuk üreticisi Goodyear, Orta Batı’da etkinlik gösteren “Raben Tire Company”yi satın alarak mal varlığını ve etki alanını genişletti. Firmaya göre; satın alım, “Connected Business Model” ini (Bağlantılı İş Modeli) geliştirerek; tüketicilerin ve filoların Goodyear lastiklerini satın alarak tavsiye etmelerini kolaylaştırıyor. Lastik devi firma, bu sayede tüketicilere daha kolay bir şekilde ulaşmayı amaçlıyor.

Goodyear Daha Geniş Çapta Hizmet Sunacak

Goodyear, 1952 yılında kurulan Evansville, Indiana merkezli Raben’in Orta Batı’daki en büyük lastik ve servis şirketlerinden biri olduğunu söylüyor. Raben, ticari araç ve binek lastikleri için 30’dan fazla satış / servis noktası ve üretim tesisleri ile geniş çaplı operasyona sahip. Bu da Goodyear’ın Orta Batı’da faaliyetlerini kolaylaştırıp hızlandırmasını sağlayacak. Firma, böylece küresel ağını daha da genişleterek etki alanını arttırıyor.

Goodyear Ağını Her Geçen Gün Genişletiyor

Goodyear Kuzey Amerika’nın ticari lastik alanında genel başkan yardımcısı Dave Beasley: “Raben’ın eklenmesi ağımızı daha da genişletiyor ve Goodyear’ın filolara hizmet etme kabiliyetini artırıyor. Goodyear, ticari kamyon servisi ve kaplama merkezleri ile hâlihazırda dünyanın en büyük operatörlerinden biri olma özelliğine sahip. ABD ve Kanada’da Goodyear’a ait yaklaşık 800 ticari / perakende lastik ve oto servis merkezi bulunuyor.”

Goodyear Etki Alanını Arttırıyor

Raben, ticari ve bireysel ürün portföyünün yanı sıra; bir dizi mekanik uzman, lastik servisi uzmanı ve ticari araç teknisyeninden oluşan bir ekip sunuyor. Goodyear, Raben’ın, 2014 yılından bu yana; yaklaşık 3 milyar dolarlık varlığa sahip bir orta piyasa özel sermaye şirketi olan Palladium Equity Partners, LLC’nin bağlı şirketlerine ait olduğunu belirtti. Lastik devi, bu satın alım ile birlikte daha fazla tüketiciye daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir