Goodyear SoundComfort Yılın Ürünü Seçildi

Goodyear SoundComfort yüksek konfor sağlıyor.

Uluslararası pazar ve tüketici araştırmaları şirketi Nielsen tarafından düzenlenen ve 5000 kişinin katılımcı olduğu ankette tüketicilerin ürün yenilikleri hakkındaki görüşleri öğrenildi. Kendi türü içerisinde yapılan anketler arasında dünya çapında en geniş katılımlı anket olma özelliğini taşıyan bu araştırma kapsamında Goodyear SoundComfort teknolojisi, yılın ürünü olarak belirlendi. Goodyear tarafından sunulan bu teknoloji, sürüş sırasında gürültüyü minimuma indirerek maksimum konfor sağlıyor. Böylelikle tüketicilerin sessiz lastik ve konfor ihtiyacına yanıt veriliyor.

Goodyear SoundComfort Tüketici Taleplerini Karşılıyor

Goodyear Lastikleri’nin lastik üretiminde yenilik geliştirme misyonuna bağlı olarak ortaya çıkarttığı SoundComfort teknolojisi, pazarın ihtiyaçlarına ve tüketicilerin taleplerine uygun olarak tasarlandı. Elektrikli ve hibrit araçların yaygınlaşması, araç motor seslerinin azalmasına ve lastik seslerinin daha çok dikkat çekmesine sebep oldu. Böylelikle sessiz lastik desenleri için daha fazla talep oluştu. Goodyear SoundComfort teknolojisi dâhilinde lastiğin iç yüzeyinin hava titreşimlerini azaltan açık gözenekli poliüretan köpük ile kaplanması, lastik sesinin 4 desibele kadar inmesini sağlayarak olarak araç iç sesinin yüzde 50 oranında azalmasını sağlıyor.

Goodyear SoundComfort Konforu Arttırıyor

Goodyear Lastikleri’nin sunduğu bu teknoloji ile sürücü ve yolcular için konforlu bir yolculuk deneyimi sunulurken lastik performansında da herhangi bir düşüş gerçekleşmiyor. Lastiklerde kullanılan köpük, hafif yapısı sayesinde araç yakıt tüketiminin artmasına sebep olmadığı gibi lastik hızına da etki etmiyor. Sessiz lastik desenleri ile sürücü ve yolcular için daha konforlu seyir deneyimi sunuluyor. Goodyear SoundComfort teknolojisinin yer aldığı lastikler, lider araç üreticileri tarafından da orijinal ekipman olarak tercih ediliyor.

Goodyear SoundComfort Test Detayları

Goodyear SoundComfort için gürültü azaltma ve araç performans testleri Şubat 2018, Ocak 2018, Kasım 2017 ve Ekim 2011 tarihlerinde yapıldı. Testler sırasında araç olarak Audi A8 ve 245/40R18 lastik ebadı kullanıldı. Goodyear Lastikleri’ne ait bu teknoloji, GIC*L’nin gürültü testi takibi ile test edildi. Teknoloji, sessiz lastik desenleri ile sürüş konforunun üst seviyeye çıkmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir