Goodyear’dan Lexus’un 30. Yılı için Konsept Lastikler

Goodyear’dan Lexus’un 30. Yılı için Konsept Lastikler 1

Lexus, LF-30 konsept elektrikli araç modeli ile 30. yılını kutluyor. Araç, benzersiz dinamik sürüş deneyimi sunmak için tasarlandı. Bu araç, Lexus markasının elektrikli araç teknolojisi alanındaki vizyonunu temsil ediyor. Lexus LF-30 ilk olarak 2019 Tokyo Otomobil Fuarı’nda Goodyear markasına ait konsept lastikler ile birlikte sergilendi. Lexus LF-30 , 2020’de ise Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nın sanal toplantısında beğeniye sunuldu.

Konsept Lastikler Lexus Aracının Tasarımını Tamamlıyor

Goodyear tarafından  geliştirilen konsept lastikler , aracın modern, şık ve sportif tasarımına uyum sağlıyor. Elektrikli araç motorlarını destekleyecek ; genel konfor ve performansı artıracak şekilde tasarlanan lastikler, büyük beğeni topladı. Goodyear Avrupa Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Direktörü Mike Rytokoski, bu projede inovasyona öncülük eden Lexus ile çalışmaktan gurur duyduğunu söyledi. Rytokoski, geleceğin elektrikli araç modelleri için lastiklerin kritik rol oynadığının bir kez daha anlaşıldığını belirtti.

Goodyear Konsept Lastikler Elektrikli Araç Motorunu Soğutuyor

Goodyear’ın yenilikçi Lexus modeli için geliştirdiği konsept lastikler , birçok inovatif özelliğe sahip. Özel tasarıma sahip bu Goodyear lastikleri , elektrikli araç motorlarını soğutmak için özel olarak tasarlandı. Goodyear , bunun için aerodinamik alanındaki uzmanlığından yararlandı. Bu tasarım ile soğuk hava, ön tampon girişinden içeri giriyor ve lastiklerin üzerindeki kanatçıklar, her tekerleğin arkasında bulunan elektrik motoruna doğru hava akışını yönlendiriyor. Elektrikli araç motoru tarafından üretilen sıcak hava daha sonra jant kenarından dışarı atılıyor.

Goodyear Lexus için İnovasyon Sunuyor

Goodyear tarafından geliştirilen özel konsept lastikler , aynı zamanda aerodinamik sürtünmeyi azaltıyor. Özel lastik tasarımı , direnci azaltarak Lexus için daha yüksek yakıt verimliliği ve pil aralığı sağlıyor. Goodyear aynı zamanda; özel tasarımı ile elektrikli araç sürücüleri için konfor ve sessiz sürüş sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir