İngiliz Touring Otomobil Şampiyonası ve Goodyear Ortaklığı Güçleniyor

İngiliz Touring Otomobil Şampiyonası ve Goodyear Ortaklığı Güçleniyor 1

Goodyear, KwikFit İngiliz Touring Otomobil Şampiyonası (BTCC) için lastik tedarikçisi olarak geri dönüyor. Lastik devi, Wingfoot Ödülü’nün 2021 sezonu için de geri dönüş yapacağını duyurmaktan heyecan duyduğunu belirtiyor. Wingfoot Ödülü, bir sürücünün tüm yarış hafta sonu boyunca performans seviyesini yükseltme becerisine odaklanıyor. Sürücüleri nitelikli başarıları için ödüllendirmenin yanı sıra pazar için güçlü bir başlangıç ​​pozisyonunu teşvik etmeyi amaçlıyor. Goodyear, her tur için eleme sonuçlarına göre sürücülere puan verecek ve sezon boyunca en yüksek toplam puanı alan sürücü Wingfoot Ödülü’nü kazanacak. Şampiyona, Thruxton Circuit’te 08/09 Mayıs’ta yapılacak ilk eleme turu ile başlayacak.

Goodyear İngiliz Touring Otomobil Şampiyonası Hayranları için de Ödül Sunacak

Goodyear; ayrıca, BTCC hayranları için de bir yarış başlatacak. Hayranlara ödül olarak 2021 sezonunun kazananına Wingfoot Ödülü’nü sunma ve ödüllü Goodyear Eagle F1 SuperSport lastiklerinden oluşan bir set kazanma şansı tanınacak. İngiliz Touring Otomobil Şampiyonası takipçileri, Goodyear UK’nin sosyal medya hesaplarında Goodyear sayfasını takip ederek ve ödülle ilgili bir soruyu yanıtlayarak kazanma şansı yakalayabiliyor.

Goodyear BTCC’de Wingfoot Ödülü için Heyecan Duyuyor

Goodyear UK&I Pazarlama Direktörü Andy Marfleet: “İngiliz Touring Araç Şampiyonası ‘nda Wingfoot Ödülünün geri dönüşünü duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Colin Turkington 2020’de hakeden bir galipti ve ödülün lansmanından bu yana aldığımız yanıttan çok memnunuz. Yarış hafta sonunun önemli bir parçası olarak nitelendirilmeyi kabul ediyoruz. Wingfoot Ödülü, sadece yarış sonuçlarında değil o sıralama oturumunda en yüksek performansı gösteren sürücüleri ödüllendirmeyi amaçlıyor. Goodyear, bu yıl Wingfoot Ödülü’ne devam etmekten ve sezonun gelişmesini izlemekten heyecan duyuyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir