Kendini Yenileyebilen Goodyear Konsept Lastikler

Kendini Yenileyebilen Goodyear Konsept Lastikler 1

Devrim yaratan Goodyear reCharge , bireysel hareketlilik gereksinimlerini karşılamak için uyarlanabilen ve değiştirilebilen kendini yenileyebilen konsept lastik modelidir. Goodyear Avrupa Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Direktörü Mike Rytokoski, bu lastiğin tüketicilerin özel hareketlilik ihtiyaçlarını karşılamak için daha güçlü katkı sağlamak amacıyla geliştirildiğini söyledi. Rytokoski, bu tutku ile elektrikli mobilitenin geleceği için konsept lastikler ortaya çıkarmak amacıyla yola çıkıldığını belirtti.

Goodyear Konsept Lastikler Kişiselleştirilebiliyor

Goodyear reCharge konseptinin özünde kapsüller ile şarj edilebilen ve lastiklerinizi değiştirme işlemini kökten basitleştiren kendini yenileyebilen ve doğada çözünebilir bir sırt bileşiği bulunuyor. Özelleştirilmiş bir sıvı bileşikle doldurulmuş olan bu kapsüller, lastik sırtının yenilenmesine ve lastiğin zamanla iklim koşullarına, yol koşullarına veya nasıl seyahat etmek istediğinize uyum sağlamasına olanak tanıyor. Yapay zekâ sayesinde, sıvı bileşiğin özelleştirileceği bir sürücü profili oluşturulacak ve konsept lastikler , kişiye göre uyarlanmış bir lastik bileşiği üretecek.

Goodyear reCharge Doğada Çözünebiliyor

Goodyear reCharge lastik bileşiğinin kendisi biyolojik materyalden oluşturulacak ve en doğal malzemelerden biri olan örümcek ipeğinden esinlenilmiş liflerle güçlendirilecek. Böylece konsept lastikler , hem son derece dayanıklı hem de %100 biyoçözünür olacak.

Goodyear reCharge Delinme Problemini Ortadan Kaldıracak

Lastikleri şarj edilebilen kapsüllerle değiştirmenin yanı sıra; lastik sırtı pnömatik olmayan, hafif bir çerçeve ile desteklenecek. Konsept lastikler , uzun ve dar bir şekle sahip olacak. Bu ince, sağlam ve fazla bakım gerektirmeyen yapı, delinmeye bağlı hasarları ve basınç kontrolünü ortadan kaldıracak.

Lüksemburg Yenilik Merkezi Baş Tasarımcısı Sebastien Fontaine: “ Goodyear reCharge , kişiselleştirilmiş, sürdürülebilir ve elektrikli mobiliteyi destekleyen konsept lastikler arasında yer almakta ve birçok problemi ortadan kaldırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir